Sesja kobieca i indywidualna: jak się przygotować?

Według mojej definicji, sesja kobieca ma na celu uchwycić Twoje piękno, to czas w którym będziesz się czuła dobrze, jest to celebracja piękna i kobiecości. Zakres sesji zależy od Ciebie. Możemy wykonać piękne, ponadczasowe portrety, mogą to być zdjęcia sensualne (buduarowe), czyli zdjęcia w bieliźnie (koronki, gorsety, więcej zmysłowości) lub odważne akty (zdjęcia nagie). Niektóre klientki przychodzą od razu zdecydowane na konkretny rodzaj zdjęć, niektóre otwierają się powoli, by w czasie zdjęć zdecydować, że czują się tak dobrze że chcą pokazać więcej ciała. To jest Twój wybór, oczywiście możemy połączyć różne zakresy pozowania.

Kiedy najlepiej umówić się na sesję?

Z zarezerwowaniem terminu nie czekaj do ostatniej możliwej chwili. Czasami zdarzają się wolne godziny na zdjęcia „z dnia na dzień”, jednak jeśli zależy Ci na konkretnym dniu, umów się z co najmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem. Sesję kobiecą, wykonywaną razem z profesjonalnym makijażem oraz fryzurą, musimy ustalić w dogodnym dla każdej ze stron terminie. Sesje kobiece wraz z makijażem oraz fryzurą wykonujemy TYLKO od poniedziałku do piątku!

Gdzie wykonujemy sesję zdjęciową?

Miejsce sesji ustalane jest indywidualnie z Klientką. W zależności od wybranego pakietu zdjęć, możemy wykonać ujęcia w moim studio w Kłobucku, w plenerze czy w wynajętym przez Klientkę apartamencie. Na plener możemy udać się we wskazane przez Ciebie miejsce lub zaproponuję jedną z moich ulubionych lokalizacji. Najczęściej są to niezabudowane tereny zielone: las, łąka czy brzeg rzeki. Sesje w plenerze wykonujemy późnym popołudniem, kiedy słońce chyli się ku zachodowi, o tej porze wychodzą najpiękniejsze kadry. Propozycje pięknych miejsc na zdjęcia do 15 km od Kłobucka znajdziesz w linku: MIEJSCÓWKI.

(fot. Klementyna Krysiak Fotografika)

Makijaż i fryzura – co z nimi?

W przypadku sesji indywidualnej proszę Cię o przygotowanie makijażu oraz fryzury we własnym zakresie. Proszę, zabierz ze sobą puder oraz ulubiony błyszczyk/pomadkę. Jeśli zajdzie taka potrzeba, odświeżymy makijaż na miejscu pomiędzy zdjęciami. Wykonanie profesjonalnego makijażu oraz fryzury możliwe jest przy okazji sesji kobiecych. Do wyboru oferujemy kilka pakietów: sesję z profesjonalnym makijażem oraz sesję z profesjonalnym makijażem i modelowaniem włosów. Makijaż wykonywany jest w Studio Urody Agata w Kłobucku i dobrany jest indywidualnie dla każdej Pani. Agata potrafi makijażem wydobyć to, co w kobiecie najpiękniejsze. Fryzura zostanie wykonana w salonie Fryzjerstwo Magdalena Żurawska w Kłobucku. Współpracowałyśmy już wielokrotnie, więc znamy swoje oczekiwania i możliwości.

Jak ubrać się na sesję kobiecą i sensualną?

Stylizacja to często największe wyzwanie i zmora przyszłych modeli. Kolory, fason, faktura powinny komponować z fotografowaną osobą, a model musi dobrze czuć się w wybranej stylizacji. Istnieje możliwość wykorzystania do sesji sukienek, body oraz materiałów dostępnych w studio. Jest to jednak zależne od gustu oraz rozmiaru ubrań noszonych przez Panie. Szczegóły co do stylizacji ustalamy indywidualnie, według preferencji Klientki. Oczywiście możemy skorzystać z Twoich prywatnych strojów.

W sesjach kobiecych świetnie sprawdzi się wyjątkowa sukienka, którą zachowujesz na specjalne okazje, kiedy chcesz kogoś olśnić lub ponaczasowy zestaw: wygodne jeansy i koszula. Najważniejsze, abyś w wybranym stroju czuła się komfortowo. Jeśli nie umiesz zdecydować się na konkretny ubiór, zabierz kilka propozycji ze sobą. Najlepszy strój wybierzemy wspólnie przed sesją.

Przy okazji zdjęć sensualnych proponujemy założyć rzeczy, które zawsze chciałaś, ale nie miałaś na to odwagi. Możesz zabrać: swoja ulubioną bieliznę, w której czujesz się zmysłowa i piękna, gorset, koronkową halkę czy pończochy.

W przypadku wykorzystania do zdjęć strojów z prywatnej garderoby, proszę o ich wyprasowanie przed sesją. Unikajmy strojów z nadrukami, cekinami oraz dużymi zdobieniami.

W okresie zimowym lub gdy Panie nie chcą eksponować nóg, zazwyczaj zabierają cieliste rajstopy w najbardziej naturalnym i zbliżonym do kolorytu skóry odcieniu. Unikamy rajstop z lycrą, która odbija światło lamp. Przed sesją zmieniamy obuwie. Panie pięknie wyglądają w szpilkach, które natychmiast dodają pewności siebie, kobiecości i podnoszą samoocenę. Podczas sesji sprawdzą się również baleriny lub sandałki, najlepiej w delikatnym lub cielistym kolorze. Pamiętaj, aby koniecznie miały one czystą podeszwę!

Zachęcam do przejrzenia galerii strojów dostępnych aktualnie na wyposażeniu studia –STUDYJNA GARDEROBA. Jeśli chciałabyś użyć któryś ze strojów do swoich zdjęć, poinformuj mnie o tym fakcie odpowiednio wcześniej przed sesją, abym zdążyła przygotować wybraną kreację.

Jak przygotować się do zdjęć?

Aby na zdjęciach wyglądać świeżo i promiennie pamiętaj o wyspaniu się. Wypoczęta buzia na zdjęciach wygląda promiennie, a żaden makijaż nie ukryje niewyspania czy zmęczenia. Sesja nie polega tylko i wyłącznie na fotografowaniu, ale rozmowie i bieżącej konsultacji. Pozwala to na zmniejszenie stresu „przedsesyjnego” i wpływa na rozluźnienie się atmosfery. Ustalenia przed sesją mają zagwarantować spokój, zarówno fotografowi jak i modelowi, aby sesja przebiegła tak, jak sobie to wymarzyli.

Często podczas sesji zapominamy o stopach, dłoniach oraz paznokciach. Zadbaj, aby paznokcie miały taką samą długość i wyrównaną linię. Proszę również pamiętać o depilacji oraz nawilżeniu skóry. Czasem wystarczy tylko odrobina kremu nawilżającego nałożonego na dłonie czy nogi przed wyjściem z domu na sesję.

(fot. Klementyna Krysiak Fotografika)

Nie mam pomysłu na sesje – czy fotograf coś zaproponuje?

Oczywiście! Od tego jestem! Dla mnie najważniejsze jest, byś z tej sesji wyszła zadowolona. Chcemy, abyś wyglądała na zdjęciach jak milion dolarów i podczas trwania sesji nie musiała się o nic martwić. Często pomysł pojawia się tuż przed sesją, gdy fotograf widzi dokładnie osobę, którą ma przed sobą. Widzi jaką ma urodę, energię, co ze sobą przyniosła. Fotograf przekaże Ci dokładne wskazówki co do pozowania. Nie martw się więc, jeśli nigdy nie pozowałaś i nie wiesz, jak to się robi. Jeśli masz jednak konkretny pomysł na sesję – napisz mi o nim. Chcemy spełniać takie marzenia i aby najlepiej były spełnione, musimy o nich wiedzieć wcześniej niż tuż przed sesją. Jeśli widziałaś w internecie zdjęcia, które Cię inspirują, podeślij nam je i miej przy sobie (np. na telefonie) podczas sesji. Każda inspiracja jest wskazana, aby spełnić Twoje oczekiwania.

Jak pozować podczas sesji?

Pozowanie, to słowo często spędzające sen z powiek moich Klientów. Realizując sesję zdjęciową, nie ma potrzeby trenowania póz przed lustrem. Dzięki zdobytemu doświadczeniu wiem, jak ustawić fotografowane osoby, aby na zdjęciach wyszły korzystnie. Najbardziej sprzyjającą kwestią na sesji jest upływ czasu, często na początku wszyscy są nieco spięci, jednak z każdą minutą poznajemy się bliżej i oswajamy. Wtedy swoboda pozowania przychodzi już sama. I najważniejsze – zachowując się w naturalny sposób przed obiektywem, mamy większe szanse na dobre zaprezentowanie się na zdjęciach.

Koncentracja i swoboda pracy:

Ważnym elementem pracy fotograf-Klient jest zaufanie do fotografa i jego sugestii. Pamiętaj, że wszystkim nam zależy na tym, aby efekt był jak najlepszy. Czasami moje sugestie odnośnie pozy czy mimiki mogą wydawać się dziwne, ale spokojnie, wiem co robię. Proszę, zaufaj mi!

Na sesjach minimalizujemy ilość osób na planie, by usprawnić jej realizację i wykluczyć dekoncentrację. Związane jest to także z faktem, że moje domowe studio ma swoje ramy i często nie jest w stanie pomieścić kilku dodatkowych osób. Osoby towarzyszące, nieświadomie, mogą również wywołać niepotrzebny stres poprzez „podpowiadanie” jak model/modelka mają pozować, czy się zachowywać. Od takich sugestii jestem ja, dlatego na sesjach spotykamy się tylko z fotografowanymi osobami.

Kto jest obecny w czasie sesji?

Sesja zdjęciowa to czas bardzo specyficzny, dlatego jesteś Ty i jestem ja – fotograf. Jeśli chcesz, na sesję możesz zabrać ze sobą przyjaciółkę, kogoś bliskiego. Proszę jednak, byś wzięła osobę z dobrym nastawieniem, wspierającą Ciebie i wprawiającą w dobry humor.

(fot. Klementyna Krysiak Fotografika)

I na koniec najważniejsze!

Pamiętaj, że to nie ubiór będzie stanowił o tym, czy Twoja sesja będzie udana! O tym stanowić będą EMOCJE, na nie stawiamy! Na to, byś poczuła się wyjątkowa, dobrze bawiła, żebyś spędziła miło czas. To, w co będziesz ubrana to jedynie dodatek, ważne żebyś w wybranych stylizacjach czuła się komfortowo!

Mam nadzieję, że powyższe sugestie będą przydatne oraz zaspokoją Twoją ciekawość.

Jeśli pojawią się inne pytania, proszę o kontakt:
e-mail: kontakt@krysiakfoto.pl
tel. +48 516 064 123
www.facebook.com/krysiakfoto/

Do zobaczenia na sesjach zdjęciowych!